Reviews of Tripp Lite APS700HF 700W 12V DC to AC Inverter with Automatick
Tripp Lite APS700HF 700W 12V DC to AC Inverter with Automatick Line-to-Battery 20-Amp Charger
Customer Ratings: 5 stars
Today's Bonus: 39% Off
Buy Now
its probably a very fine charger, I dont own it, but the specs on Tripplite's site quote this as a 6A 3 stage charger, not 20A as in the description here